Dlaczego opakowania pełnią tak dużą rolę w sprzedaży?

Dlaczego opakowania pełnią tak dużą rolę w sprzedaży?

24 czerwca 2022 Wyłączono przez Paweł

Rynek opakowań rośnie właściwie z roku na rok, a szczególnie w sektorze e-commerce, ponieważ unikalne opakowanie umożliwia wyprzedzenie konkurencji i to w dość szybkim tempie, a nie trzeba przy tym inwestować w bardzo drogie materiały. Tak naprawdę wystarczy tektura lita powlekana i profesjonalny projekt w wyspecjalizowanej agencji marketingowej, albo u bezpośredniego producenta opakowań. Dlaczego zatem opakowania pełnią tak ważną rolę w sprzedaży, a w niektórych przypadkach można powiedzieć decydującą?

Dlaczego tektura lita to tak popularny materiał przy tworzeniu opakowań?

Dobre opakowanie to przede wszystkim pomysł, grafika, realizacja. Większość producentów posługuje się tekturą litą powlekaną, która pełni też rolę pośrednią, czyli wchodzi w skład przekładek, teczek. Tektura to surowiec pochodzący z recyklingu, więc dopasowany do rygorystycznych wymogów środowiskowych. Nie tylko bardzo dobrze wygląda, ale podlega szybkiemu uszlachetnieniu. Można spotkać tekturę w formacie matowym, błyszczącym, z dodatkowymi perforacjami, albo jeszcze innym układzie możliwie najlepiej dopasowanym do potrzeb grupy docelowej. Większość klientów docenia opakowania z tektury litej powlekanej, ponieważ niewiele ważą, nie powodują problemów z utylizacją, nie ograniczają w żaden sposób dostępu do produktu. Precyzyjne zabezpieczenie wielu grup towarów nie musi zatem wiązać się z wysokimi kosztami. Wystarczy jedynie dobry pomysł.

Jakimi zaletami charakteryzuje się tektura?

Tektura lita powlekana charakteryzuje się całkiem niezłą odpornością na wilgoć. Dzięki temu sprawdza się nawet przy pakowaniu żywności, albo produktów przechowywanych w bardziej wilgotnych warunkach. Im więcej warstw surowca w opakowaniu, zabezpieczeniu, tym wyższa trwałość, ale też cena, a zatem przy sprzedaży warto się dobrze zastanowić, jaki układ tektury sprawdzi się najlepiej i pod kątem wizualnym i pod względem wytrzymałości. Rynek opakowań niesie ciekawe perspektywy dla prowadzenia większości działalności gospodarczych zorientowanych na odniesienie sukcesu komercyjnego.