Czy warto wyrobić prawo jazdy am?

Czy warto wyrobić prawo jazdy am?

24 czerwca 2022 Wyłączono przez Paweł

Motorowery to bardzo ciekawe pojazdy, które wymagają wyrobienia odpowiednich uprawnień w celu bezpiecznego poruszania się po drogach. Prawo jazdy AM można zdobyć na dość uproszczonych warunkach. To jedna z najprostszych kategorii do opanowania dostępna w większości dobrych szkół. W artykule poznasz założenia ustawowe dotyczące wyrabiania dokumenty i zobaczysz, że to ciekawa aktywność, szczególnie dla młodzieży.

Do czego uprawnia prawo jazdy AM i czy to rozwiązanie dla każdego?

To dokument, który zainteresuje przede wszystkim pasjonatów quadów oraz nieco mocniejszych skuterów. Prawo jazdy AM to doskonałe rozwiązanie dla nastolatków powoli wkraczających do dorosłego życia ze względu na zyskanie znacznie lepszej mobilności, czy to w drodze do szkoły, czy do znajomych. Prawo jazdy AM to tak naprawdę nowsza wersja karty motorowerowej uprawniająca do posługiwania się lżejszymi jednośladami lub pojazdami czterokołowymi do maksymalnej prędkości 45km/h. Przepisy obowiązują już od wielu lat i weszły do standardu branżowego. Na rynku można znaleźć też niezwykle kompaktowe pojazdy od marek Aixam, czy Microcar, również w pełni dopasowane do prawa jazdy AM.

Jakie normy obowiązują przy nauce na prawo jazdy pod pojazdy o mniejszej mocy?

Jeżeli już posiadasz prawo jazdy kategorii B nie musisz tak naprawdę wyrabiać dodatkowych uprawnień. Wystarczy przesiadka na skuter, albo quad. Oczywiście najlepiej mieć dokument zawsze przy sobie na wypadek kontroli. Czy trzeba coś wiedzieć przed zapisaniem się na kurs? Szkoły jazdy udostępniają wszystkie materiały, organizują testy próbne, a nawet wewnętrzne egzaminy praktyczne umożliwiające prawidłowe dopuszczenie do państwowych. Ustawodawca to nauki dopuszcza już młodzież po przekroczeniu 14 roku życia, więc to doskonały pomysł na prezent dla nastolatka. Szkolenie trwa dość krótko, a wielu kursantów zalicza naukę w około kwartał. Można powiedzieć, że to pierwsze prawo jazdy w życiu przygotowujące do posługiwania się coraz mocniejszymi pojazdami.