Kiedy warto pomyśleć o odstraszaczu hukowym?

Kiedy warto pomyśleć o odstraszaczu hukowym?

24 czerwca 2022 Wyłączono przez Paweł

Dzikie zwierzęta mogą być problemem dla rolników, jak i też właścicieli ogrodów. Szkody, których mogą dokonać to często poważne straty finansowe. Zniszczeniom mogą ulec sadzonki, korzenie, czy kora drzew. Problemem dla posiadaczy drzew owocowych są przede wszystkim ptaki. Natomiast właściciele upraw rolnych borykają się między innymi z dzikami. W ogrodach mogą pojawiać się myszy, czy wiewiórki. W celu skutecznego odstraszania zwierząt można zastosować różnego rodzaju urządzenia jak między innymi odstraszacze. Do takich można zaliczyć między innymi sznur hukowy. To produkt, który sprawdzi się na większych przestrzeniach, które znajdują się blisko lasu. Nie jest jednak polecany w miejscach, gdzie znajdują się skupiska ludzi.

Jak działa odstraszacz hukowy?

Proste urządzenie, którym jest odstraszacz hukowy, umieszcza się na określonej wysokości nad ziemią. Najczęściej to wysokość około dwóch metrów na ziemią. Po odpaleniu końcówki liny należy się oddalić. Petardy, które umieszczone są na sznurze, zaczną wybuchać w odstępach czasowych. W zależności od wybranej wersji czas spalania liny będzie odmienny. W standardowych wersjach sznurów hukowych wynosi on około pięciu godzin, ale może on wynieść nawet sześć godzin. Takie wyroby sprawdzają się szczególnie w nocy.

Co brać pod uwagę przy wyborze odstraszaczy zwierząt?

Wybierając konkretne produkty z kategorii tych, które pozwalają odstraszyć zwierzęta, trzeba przede wszystkim wstępnie ustalić, jaki efekt zamierza się uzyskać. Nie można zapominać, że wiele zwierząt przyzwyczaja się od odgłosu wystrzałów. Dotyczy to szczególnie eksplozji powtarzających się w określonych odstępach czasu. Równocześnie nie można zapominać o miejscu, w którym zamierza się wykorzystać konkretny produkt. Z reguły odstraszacz hukowy nie będzie możliwy do zastosowania w miejscach, gdzie mieszka dużo ludzi. Wykorzystać można je, gdy uprawa jest oddalone od domostw. Odległość od budynku powinna wynosić minimum sto metrów, co wynika z natężenia dźwięku, który pojawi się po eksplozji