Rzeczy niezbędne na basenie dla niemowlaka

Rzeczy niezbędne na basenie dla niemowlaka

17 lutego 2022 Wyłączono przez Paweł

Pierwsze wyjście na basen to nie lada wyzwanie dla naszego maluszka. Poza rozmową – z której niestety maluch niewiele pamięta, należy wyposażyć jego torbę na basen w ręczniki z kapturkiem. To właśnie one zapewnią, że nasz maluch nie zmarznie i będzie się czuł po kąpieli maksymalnie komfortowo.

Co spakować do torby na basen?

Ręczniki z kapturkiem, zwykły ręcznik i kosmetyki po kąpieli to poza pieluchą do pływania musi znaleźć się w naszej torbie na basen. Jeśli maluszek jeszcze nie chodzi, nie ma sensu inwestować w klapki, lepiej skoncentrować się na rękawkach do pływania lub piłkach, które maluch będzie łapał podczas zabaw z rodzicami. Jeśli zapisaliśmy się na lekcje podczas których maluchy przede wszystkim mają zapoznać się w wodą, pewnie cały okres przebywania w wodzie będzie zorganizowany przez trenera. Nie ma więc co nastawiać się na to, że będziemy mieli czas na zabawy. Podczas pierwszych wizyt na basenie, dziecko będzie mocno zmęczone nowym trybem aktywności.

Ręczniki z kapturkiem – basenowy element podstawowy dla każdego malucha Wybierając ręczniki z kapturkiem zwróćmy uwagę przede wszystkim na miękkość i zadbajmy o to, by przed pierwszą wizytą na basenie, ręczniki wyprać, by pozbawiać ich twardości w tkaninie. Nie koncentrujmy się też na wzorze i kolorze, bo na pierwszym etapie życia dziecka, te elementy nie mają dla niego żadnego znaczenia, zresztą to samo dotyczy innych akcesoriów basenowych.

Koniecznie odwiedź stronę: https://colorstories.pl/