Ochronne walory odzieży

Ochronne walory odzieży

17 lutego 2022 Wyłączono przez Paweł

Odzież ochronna to dzisiaj podstawowe wyposażenie na praktycznie każdym stanowisku pracy, poza biurowym. Naturalnie w kontakcie z ekranem monitora może dojść do pogorszenia stanu wzroku, ale okulary mimo wszystko trudno nazwać odzieżą ochronną. Inaczej jest w przypadku zawodów takich jak ślusarz, spawacz czy stolarz, gdzie okulary o specjalnych walorach ochronnych są ich obowiązkowym wyposażeniem i gwarantują bezpieczeństwo w najtrudniejszych warunkach pracy.

Szeroki zakres produktów roboczych

Ubrania robocze w takich zawodach nie ograniczają się jednak tylko i wyłącznie do rękawic ochronnych albo okularów, chociaż często to wzrok i ręce są jako pierwsze wystawione na oddziaływanie negatywnych czynników zewnętrznych. Bardzo często, zwłaszcza w zawodach budowlanych i remontowych, ubrania robocze to po prostu wyjątkowo trwałe, mocne i odporne na oddziaływanie chemii budowlanej i materiałów wykończeniowych ubrania. Ciężko zrobić w nich dziury, mają wiele kieszeni nadających się do przetrzymywania podręcznych narzędzi pracy, bardzo wolno się ścierają i nie wymagają zbyt częstego prania. Przekonaj się dzięki https://zet4.pl/zul_m_Ubrania-robocze-152.html.

Specjalne materiały robocze

Ubrania robocze muszą więc przede wszystkim być wyprodukowane ze specjalnych, wzmacnianych materiałów, które jednocześnie nie sprawiają, że ciało w nich będzie się bardziej pociło czy nagrzewało. Innowacyjne materiały zastosow teane w takiej odzieży roboczej muszą nie tylko „oddychać”, ale nosić w sobie elementy funkcjonalne. Ubrania takie muszą być termoaktywne, czyli wychładzać ciało przy wysokich temperaturach i ogrzewać przy niskich. Często są one dodatkowo projektowane z elementami odblaskowymi, licznymi kieszeniami.